Powersoft Duecanali 1604 DSP + D

Kód: 341183
Značka: Powersoft
70 041 Kč / ks 57 885,12 Kč bez DPH
Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
30.1.2025
instalační zesilovač s DSP, 2 x 1000W/2Ohm, 2 x 800W/4Ohm, 2 x 800W/8Ohm, 2 x 800W - 70/100

Detailní informace

Detailní popis produktu

Powersoft - Duecanali 1604

Zdroj:

• Pokročilý spínaný zdroj celosvětově kompatibilní stabilní do 400VAC, možnost přímého zapojení do jakékoliv regionální sítě
• Patentovaný výstupní filtr pro odstranění vlnového šumu
• Omezení proudového odběru při náběhu zesilovače odstraňuje nutnost drahých spínacích relé
• Odnímatelný AC přívod s IEC C19/22.2 (16A pro EU, 20 A pro USA)

Ochrany:

• AC ochrana – odpojí zdroj zesilovače od sítě v případě, že je napětí mimo provozní rozsah
• Clip limiter – nedovoluje těžce zkreslenému signálu přímo vybudit reproduktory, přitom ovšem zajišťuje plný špičkový výkon
• VHF ochrana – chrání reproduktory před neslyšitelnými, nehudebními vysokofrekvenčními signály
• Ochrana proti zkratu – chrání zesilovač proti zkratu a dalším nestandardním situacím na výstupu s automatickým obnovením provozu po pominutí příčiny
• RMS limiter – chrání reproduktory proti dlouhotrvajícím RMS nehudebním signálům
• Tepelná ochrana – výstupní obvody pracují do teploty 80 °C
• Teplotně řízené ventilátory s proměnlivými otáčkami, zpředu dozadu

Vlastnosti:

• Spínaný zdroj s fixní frekvencí pro vysokou věrnost přednesu
• Kompaktní velikost – 1U rozměr
• Nízká hmotnost 7 kg
• Standardní Phoenix konektory: Analogové a digitální vstupy, výstupy, aux, alarmy a GPIO
• Vzdáleně přístupné utlumení všech vstupů

Konfigurace reproduktorů:

• Přímé připojení nízko-impedanční zátěže i 70V / 100V vysokoimpedančních linek
• Přepínatelný 35Hz / 70Hz high pass filtr na kanál
• Možnost kombinace Lo-Z/Hi-Z v rámci jednoho zesilovače
• V můstkovém zapojení nízkoimpedanční zátěž

Alarmy a GPIO:

• Nebezpečné stejnosměrné napětí na výstupu
• dangerous DC in the output power signal
• tepelné namáhání
• Konfigurovatelný alarm konktakt NC/NO na každý kanál
• Vzdáleně ovládaný ON/OFF

DSP

• Platforma TI C6000 DSP platform
• AD/DA převodník: dvojitý 24bit @ 48kHz Tandem architektura
• Nezávislé ekvalizéry na vstupu i výstupu, Raised-Cosine, zakázkové FIR, parametrické IIR: peaking, shelving, all-pass, band-pass, band-stop, hi/lo-pass
• Výstupní Delay až 100 ms
• Aktivní kompenzace útlumu reproduktorových kabelů „Active Damping control“
• Limitery: TruePower, RMS napěťový, RMS proudový, Peak Limiter

Dálkové řízení:

• řízení a ovládání pomocí softwaru Armonía Pro Audio Suite™

Doplňkové parametry

Kategorie: Instalační zesilovače
Záruka: 48
Hmotnost: 7 kg
dálkové ovládání: Ethernet
delay: 100 (2000 na vstupu)
digitální vstup: 4×Dante (2×Ethernet)
hmotnost: 7
konektory vstupů: Phoenix svorky
konektory výstupů: Phoenix svorky
limiter: peak, TruePower, RMS poudový i napěťový
odstup lin. 20Hz-20kHz: >109
pracovní třída: D
rozměr: 1U
rozměry: 483×44,45×360
rozsah -0,5 dB: 20-20000
síťový zdroj: PFC 90-264V
tlumení <200Hz: >500
vstupní impedance: 20
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - 100V: 2×800
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - 2 ohm: 2×1000
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - 4 ohm: 2×800
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - 70V: 2×800
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - 8 ohm: 2×800
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - BRIDGE 4 ohm: 2000
výstupní výkon EIAJ 1% 1kHz - BRIDGE 8 ohm: 1600
x-over: BW, LR, Bessel, 6-48 dB/oct, FIR, FIR+IIR
zisk: 35
zkreslení % SMPTE IM: <0,05

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Bezpečnostní kontrola

Propojení dvou generací rodiny Lastrucci, stojící ve vedení firmy Powersoft, neproběhlo tradičním způsoben.

Rodinný podnik je výsledkem kreativního myšlení sourozenců Claudia a Luca ve spojení s univerzitním kamarádem Antonio Peruchem. Všichni tři Lastrucciovi vystudovali Univerzitu ve Florencii, kde Claudio a starší bratr Luca absolvovali elektrotechniku. Otec Carlo na stejné škole o mnoho let dříve dokončil fyzikální fakultu.


Claudio se zabývá novým definováním průmyslových standardů a ke své práci přistupuje s chirurgickou přesností, bratr Luca je plně ponořen do IT a softwarového vývoje. Antonio Peruch má na svědomí celkovou výstupní a kvalitativní kontrolu.

Teprve v další fázi projektu se k synům připojil otec Carlo, kterému se podařilo díky zkušenostem s managementem v jedné z Marconiho telekomunikačních společností dodat celému podniku provozní strukturu. Tímto je definován nekonvenční generační postup, kdy synové nedědí otcův podnik.


lastrucci_peruch_powersoft_prodance_1

V posledních letech se Claudio Lastrucci stal jakýmsi „klukem z plakátů“ ve světě zesilovačů a zařízení pro audio management. Poté, co se jemu a jeho firmě podařilo stlačit obludný výkon do 1U rackových šasi došlo k razantním změnám pravidel v celé hře okolo vysoce výkonných PA systémů. Díky neustálému vývoji by bylo možné vytapetovat zdi sídla Powersoftu, kde působí jako ředitel pro výzkum a vývoj, mezinárodními patenty, které chrání a zároveň reprezentují recept na překotný rozvoj celé společnosti.

Značka Powersoft, stojící jako šedá eminence za nedávnou revolucí aktivních reproboxů, znovu upozornila v roce 2014 na svou průkopnickou činnost uvedením zesilovačů X series během veletrhu Prolight+Sound ve Frankfurtu .

 

Sídlo firmy Powersoft v renesanční Florencii se nachází v těsném sousedství firem jako je K-Array, B&C speakers a výrobcem měřících technologiích Audiomatica. Poskytuje výrobkům nálepku „Made in Italy“ a zároveň svým původem z italského „Silicon Valley“ audio průmyslu vysvětluje nadstandartní kvalitu.

Dekáda, vyznačující se dominujícími americkými značkami jako jsou Crest, Crown a QSC byla nečekaně narušena inovativní platformou DIGAM, která se stala synonymem pro značku Powersoft. Tohoto úspěchu bylo dosaženo použitím spínaného zdroje, integrace PWM (Pulse width modulation) technologie a nezávislého dělení výstupů. Powersoft se stal prvním výrobcem, který uvedl Power Factor Correction (PFC) do oblasti komerčních zesilovačů, zvyšující výkon a stabilitu celkového napětí už tak pokročilé nové generace Class D zesilovačů.
Výsledkem bylo vyšší napětí, které bylo distribuováno směrem k reproboxům ve stabilnější a „učesanější“ podobě než doposud, nižší provozní teplota a samozřejmě kompaktní 1U formát.

Technologický přínos firmy Powersoft je srovnatelný s energetickou revolucí MOSFET v osmdesátých letech, kdy zesilovače Crown Amcron DC300 a nebo například BGW750 vytlačili klasické elektronkové a tranzistorové jednotky.

Před průlomem zesilovačů třídy D se spínaným zdrojem byl ozvučovací průmysl připoután k lineárním zesilovačům. Ovšem rozměry, hmotnost a málo zkušeností z praktického provozu ovlivňovali stabilitu a nedostatečnou zvukovou „hřejivost“ první generace Class-D zesilovačů.

„I přes skutečnost, že spínané zdroje a PFC jsou přes 50 let staré efektivní a spolehlivé technologie, do té doby nepronikly do profesionálního audio vybavení, ve kterém je zesilovač základní stavební jednotkou. Audio průmysl je velice konzervativní, ke změnám v používaných technologiích dochází velice pomalu.“ Tvrdí Claudio.
Dnes již ovšem není potřeba hrbit pod tíhou konvenčních PA racků a celý rental průmysl se stal efektivnějším.

Vývoj dále pokračoval a boj, který se snažil překonat první technologické nedostatky, začal přinášet jeden úspěch za druhým. Díky zkušenostem a kontaktům, které společnost získala úspěšným vývojem OEM zesilovačů a GPS technologii (Powersoft stál na počátku vývoje komerčních GPS příjimačů/vysílačů, pozn. překl.) bylo možné se jako nováček etablovat v trhu s audio zesilovači bez předchozích referencí na trhu. Jedním z kontaktů, který se společností dříve spolupracoval na OEM vývoji byl italský výrobce reproboxů Outline. V roce 1996 si Na výstavě elektroniky SMAU v Miláně všiml tehdejší ředitel společnosti Guido Noselli zesilovače s výkonem 10 kW, dálkovým ovládáním a LCD displayem. Po objednávce téměř 500 ks Digam 7000 s výkonem 2x 3,5 kW/2 ohm byla cesta pro novou generaci zesilovačů připravena.

V roce 1997 firma uvedla PowerMod, v té době nejvýkonnější kompaktní modul pro napájení aktivních reproboxů. Došlo k přerušení výroby OEM zesilovačů, které do té doby představovaly velkou část obratu Powersoftu, a výroba se rozdělila do dvou továren. V první sestavovali rackové zesilovače a v druhé moduly pro reproboxy. Významně to změnilo postavení výrobců reproboxů, kteří již nemuseli vyvíjet elektronické komponenty a nové moduly bylo možné jednoduše připojit na zadní stranu reproboxu.

O pět let později Powersoft představuje DigiMod, první modul pro aktivní reproboxy, obsahující komplexní DSP obvody s integrovaným síťovým rozhraním, umožňující granulární kontrolu nad parametry a mění celý OEM trh nadobro.

Skutečný průnik firmy Powersoft pro vnější svět bylo uvedení zesilovačů K series v roce 2004. Byl to mistrovský tah Claudia Lastrucciho který si stanovil za cíl vyrábět ty nejsilnější a co nejlépe znějící zesilovače na světě. Již pro 4 kanálové zesilovače Q series Powersoft vyvinul vlastní software pro nastavování parametrů. DSP obvody nového zesilovače si vyžádaly vývoj sofistikovanějšího softwaru, a tento záměr stál u počátku špičkového softwaru Armonia Pro Suite, ethernetem řízeného prostředí pro kompletní monitoring, routing a nastavení zesilovače.

V této době je stále výraznější Luca, který se zabývá softwarovým vývojem. Jeho práce integruje do zesilovačů „duši“ a s tím spojené sofistikované funkce. Zdánlivě protichůdný název společnosti, Power – soft tím vysvětluje svůj smysl. Komplexní RMS limiter, peak limiter, omezení výstupního napětí, omezení napájecího proudu a také měření výstupního výkonu a impedance představují jenom průřez tím, co dnešní zesilovače od značky Powersoft skrývají. „V dnešní době neexistuje tak ohromná síla, která by se obešla bez mozku. Softwarová strana produktu definuje celkovou funkčnost a lze říci, že ergonomie je o softwaru.“ vysvětluje Luca Lastrucci.
V celé řadě dalších vynálezů, kterými Powersoft zásobuje trh profesionální audio techniky je dalším milníkem revoluční technologie M-Force. Přenos výkonu pomocí elektromagnetické konverze v zájmu maximálního SPL mění tradiční model kmitací cívky a membrány. Claudio opět změnil pravidla pro vývoj PA systémů schopností pojmout extrémně nízkou odporovou zátěž. Efektivita patentu se stala jasnou volbou pro Avalon Hollywood club, s jednou z největších instalací subwooferů na světě. Ten integruje technologii M-Force v individuálně navrženém PA systému od EAW.

Vývojáři z EAW si později zvolili právě technologicky výjimečné moduly Powersoft pro svou vlajkovou loď, adaptivní systémy Anya a Otto.

powersoft_vyroba_prodance

Instalační zesilovače Quattrocanali se stejně jako ostatní produkty z výrobní linky značky Powersoft vyznačují naprosto špičkovou zvukovou kvalitou a skálopevnou spolehlivostí. Patentovaná SRM technologie (Smart Rail Management) maximalizuje celkovou účinnost celého systému.

V roce 2019 byli uvedeny na trh cenově dostupné touringové zesilovače T Series, které se vyrábí ve 4 kanálové a 2 kanálové verzi, obě varianty pracují s výkonem v rozsahu od 750 W do 3000 W na kanál.

Kromě analogových vstupů jsou zesilovače řady T v základu vybaveny digitálním AES3 vstupem a Dante™ rozhraním od firmy Audinate®. Zesilovače je možné díky tomu řetězit bez použití splitteru nebo dalšího externího dělení.

Firma Powersoft svou invencí a pozitivním vztahem k novým technologiím natrvalo změnila trh se zesilovači a v budoucnu lze očekávat další zásadní dopady na celý obor.