Naskladnili jsme studiové monitory A7X, A8X, A5X a Sub8 od německého výrobce Adam Audio.
Řada AX
Není sporu o tom, že modely A5 a A7 se staly jedněmi z nejúspěšnějších studiových monitorů, což dokazuje nejen řada ocenění a desítky nadšených recenzí v předních magazínech po celém světě, ale především zkušenosti uživatelů – od poloprofesionálů v domácích nahrávacích studiích až po profesionály ve velkých světových studiích. Monitory A5 a A7 se dokonce staly jakýmsi referenčním zařízením pro širokou cenovou kategorii. Po několika letech se firma Adam Audio rozhodla vylepšit řadu A o technologie a výrobní postupy, které používá v hi-endových monitorech. Po vzoru série S, na kterou navázala série SX, přichází po sérii A modely AX. Kromě vylepšení jsme se dočkali dvou přírůstků do rodiny – menšího brášky A3X a dospělé A8X, která klepe na bránu světa midfield monitorů (pro poslech ve středním poli). Změny, které tato řada prodělala, přitom nejsou zdaleka kosmetické, právě naopak: lehce průmyslový design zůstává, ale technologie se inovují. V modelech řady AX tak najdeme nové tweetery X-ART, nové woofery i zesilovače (s většími cívkami a větším výkonem) a také jedinou výraznější změnu designu – zdvojený bass reflex.
X-ART technologie
Díky vývoji nových materiálů mohli designéři Adam Audio vylepšit technologii ART, která slavila velký úspěch mezi zvukovými mistry. X-ART technologie přináší ještě vyšší účinnost, akustický tlak i větší frekvenční rozsah (až do 50kHz). Zvuk ovšem není jen o číslech – tweetery a středové měniče X-ART přináší mnohem vyšší přesnost reprodukce a také vzdušnost a preciznost středových a výškových frekvencí, která doteď nebyla dostupná. Ačkoli je tato technologie horkou novinkou, už si získala uznání např. časopisu Audio Media (09/2009).
BiAmp technologie
Aktivní BiAmp design je v současnosti nejpoužívanější technologií, která zaručuje 100% funkčnost a dokonalý zvuk (nejen) studiových monitorů. Každý z reproduktorů má svůj vlastní „na míru“ přizpůsobený zesilovač, který dokonale využívá jeho vlastností. Výškový reproduktor je v takovém zapojení napájen zesilovačem s „rychlým“ přeběhem, zatímco signál pro basový woofer dodává zesilovač schopný pracovat s velkými dynamickými špičkami. Je tedy zaručeno, že si zesilovač i reproduktor navzájem vyhovují, což u pasivních systémů nebývá vždy pravidlem. Nejdůležitější výhodou je však elektronický crossover s velkou strmostí pro obě pásma, jenž zaručuje velmi nízkou úroveň nežádoucího intermodulačního zkreslení v okolí dělícího kmitočtu. Výsledkem je jemnější, čistší, průzračnější a detailnější zvuk zejména v kritickém středním pásmu, který standardní pasivní výhybka zapojená mezi zesilovačem a reproduktory není v žádném případě schopna poskytnout. Celý systém je navíc naprosto jednoduchý a od uživatele vyžaduje pouze připojení konektoru se signálem linkové úrovně.